Kým dopadnem

Autor/autori: 
Lauren Oliverová
Evidenčné číslo: 
231
ISBN: 
978-80-89509-01-0
Počet strán: 
474strán
Hmotnosť (v gramoch): 
722gramov
Poznámka: 
Tvrdá väzba s prebalom a striebornou ražbou.
Obálka knihy: 
231.png
Popis knihy: 

Život môžeme žiť len raz. Roky, mesiace, týždne, dni... Presnejšie – sedem dní v týždni. Niekedy máme dojem, že sú navlas rovnaké. Študentka Samantha Kingstonová však naozaj prežije rovnaký deň sedemkrát. Je nútená prehodnotiť každý krok, ktorý v ten deň spravila, každé slovo, ktoré vyslovila, každú myšlienku, ktorá jej prišla na um.

 

Čo ak?

Čo ak by vám ostával už iba jeden deň života? Čo by ste urobili? Koho by ste pobozkali? A ako ďaleko by ste boli ochotní zájsť, aby ste si zachránili život?

 Zdá sa, že Samantha Kingstonová má všetko: populárne priateľky, najsexi chalana školy, priazeň mladého učiteľa... Má najlepšie z najlepšieho na strednej škole Thomasa Jeffersona – od najlepšieho stola v jedálni, po najvyberanejšie miesto na parkovanie. Piatok, 12. február, mal byť len ďalší deň v jej čarovnom živote.

Namiesto toho sa ukáže, že je jej posledný.

Potom dostane druhú šancu. Vlastne, sedem šancí. Prežije svoj posledný deň znova
a znova. Počas jedného zázračného týždňa objaví skutočnú hodnotu všetkého, čo môže stratiť. Podarí sa jej poučiť sa z vlastných chýb a zmeniť minulosť?

 

Možno
Možno vy si môžete dovoliť čakať. Možno pre vás nejaké zajtra existuje. Možno pre vás sú tu tisícky zajtrajškov alebo tri tisícky alebo desaťtisíc zajtrajškov, more času, že sa v ňom môžete kúpať, váľať sa v ňom, nechať ho prekĺzavať ako mince pomedzi prsty. Tak veľa času, že ho môžete premárniť.

Ale pre niektorých z nás je len dnes. Pravda je, že nevieme.

 

Spisovateľka Lauren Oliverová

Pochádza z rodiny spisovateľov. Ako malá si rada vymýšľala pokračovania príbehov, ktoré práve dočítala, a tak boli imaginárni priatelia súčasťou jej života rovnako, ako tí skutoční. Popri iných záľubách (balet, kresba, maľba, divadlo, spev) pokračovala v písaní. Na University of Chicago študovala filozofiu a literatúru a na New York University výtvarné umenie. Pracovala ako výkonná redaktorka vo významnom newyorskom vydavateľstve. Dnes sa venuje už len písaniu. Kým dopadnem je jej úspešný debut. Niekoľko týždňov sa udržal v rebríčku najpredávanejších kníh pre dospievajúcich, ktorý zverejňuje The New York Times. Vyšiel na jar 2010 v Spojených štátoch amerických a práva na jeho sfilmovanie kúpila spoločnosť Fox 2000. Hoci rada cestuje, hlavne do teplejších krajín, žije momentálne v Brooklyne, podľa nej „najšťastnejšom mieste na zemi“.